کوش آداسی

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]کوش‌ آداسی

شهر کوش‌آداسی در استان آیدین ترکیه و در بخش ساحلی منطقه اژه بنا شده است. این شهرستان از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه‌است.
کوش آداسی یکی از زیباترین و مهم ترین ترین شهرهای تفریحی و توریستی ترکیه است. این شهر ساحلی در خلیج زیبایی در دریای اژه ترکیه قرار دارد و به معنای “جزیره پرنده” است. این شهر کوچک و زیبا سالانه هزاران توریست از سراسر دنیا را به سواحل شنی و زیبای خود جذب می کند.

kusadasi-galeri-19کوش‌آداسی توسط مردمانی که در ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از فلات مرکزی آناتولی به این مکان مهاجرت کرده‌اند بنا شده‌است.
آب و هوای کوش‌آداسی مثل آب و هوای ازمیر است در تابستان هوا شرجی، پائیز و زمستان هوای نسبتا سرد و بهار آب و هوای معتدل دارد.
پلاژهای معروف کوش‌آداسی عبارتند از: پلاژدريای خانمها، پلاژ گوورچين آداسی، پلاژ ييلانچی بورنو، پلاژ ياوان سو، پلاژ کوشتور، پلاژ کارا اوا، پلاژ گوزل چاملی، پلاژ سوگی، پلاژ کالاماکی، آب های گرم آب گرم ياوان سو (چيبان)، آب گرم ونوس، آب گرم گوزل چاملی، آبهای گرم مهم کوش‌آداسی می باشد.
در کوش‌آداسی دو اسکله مخصوص کشتي های توريستی و يک بندر ویژه قايق های تفريحی با ظرفيت 650 قايق وجود دارد. از بندر کوش‌آداسی در ماههای فصل بهار و تابستان ( از اوايل آوريل الي 20 اکتبر ) سفرهای منظم قايق های موتوری به جزيره يونانی ساموسSamos برگزار می شود. اين سفرها در ماه های زمستان بصورت چارتر انجام مي گيرد. در بندر در هر ساعت از روز تورهای تفريحی با قايق های مسافربری انجام مي گيرد . قايق های تفريحي نيز که تورهای آبی برگزار می کنند در بندر مستقر می باشند.
از جاذبه های گردشگری کوش‌آداسی می توان به پارك ملي دلتای آيدين اشاره کرد که  محدوده شهرستانهای کوش آداسی و سوکه قرار دارد. بافت شبه جزيره ديلک که از پيشروی کوه سامسون به دريای اژه بوجود آمده از توده های متعلق به دوران پالزوئيک، مزوزوئيک و نئوژن بوده که يکی از نواحی مندرس است.
از دیگر جاذبه های دیدنی کوش‌آداسی گوورجين آداسي را می توان نام برد که در قرن نوزده و در هنگام قيام مورا از سوی عثمانی ها بعنوان كلانتری و جهت مقابله با تهاجمات احتمالی از جزيره ها ساخته شده است.
غار غير فعال كاراجا نیز یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی کوش‌آداسی است و به همين علت رودخانه ای در آن وجود ندارد. قطرات آب هایی كه از شكافهای سقف می چكد ، باعث بوجود آمدن انواع سنگ قطره ها می شود. همچنين در داخل غار استخرهای تراورتان و چند حوضچه كوچك وجود دارد. در داخل غار هوای بخصوصی وجود ندارد. كاروانسرای اوكوز محمد پاشا یکی از اماکن تاریخی دیدنی کوش‌آداسی است. در سال 1618 از سوي صدر اعظم محمد پاشا ساخته شد. سوراخهای توپ که در ديوارهای بيروني وجود دارد ، به جهت دفاع از شهر در مقابل دزدان دريايی ساخته شده است. مسجد داخل قلعه نيز در سال 1618 از طرف صدراعظم اوکوز محمد پاشا ساخته شده است.

image--20-درباره کوش اداسی و اقتصاد این شهر میشود گفت که كوش آداسي يكي از شهرهاي توريستي كشور تركيه محسوب مي شود و بيشتر درآمد اين شهر از راه صنعت توريسم مي باشد. همچنين اين شهر يك پورت براي كشتي هاي كروز بوده و بنادر آن جايگاهي براي قايقها و كشتي هاي خصوصي كوچك است.  با توجه به موقعيت اين شهر، بسياري از شركتها سعي در راه اندازي طرح هايي براي جذب سرمايه هاي خارجي دارند. اين طرح ها بيشتر در زمينه صنعت ساخت و ساز بويژه در بخش مسكن است.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”358″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded” onclick=”custom_link” link=”/istanbul”][vc_single_image image=”355″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/izmir”][vc_single_image image=”350″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/ankara”][vc_single_image image=”351″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/antalya”][vc_single_image image=”356″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/kusadasi”][vc_single_image image=”352″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/bodrum”][vc_single_image image=”349″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/alanya”][vc_single_image image=”357″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/trabzon”][vc_single_image image=”353″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/bursa”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_separator][vc_column_text el_class=”iletisim”][contact-form-7 id=”364″ title=”Contact form 1″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”400,401,402,403,404,405,406,407,408,409,410,411″][/vc_column][/vc_row]

WhatsApp ارتباط در واتس اپ