سوالات متداول

سوالات متدوال در مورد خرید ملک در ترکیه

 

1- چگونه مطمئن شوم كه ملكي را گران نمي خرم ؟

سازندگان معتبر و مورد تایید ما در هر دوره 1 ماهه ( گاهاً بيشتر يا كمتر ) اقدام به ارائه ليست قيمت جديد محصولات خود مينمايند كه اين قيمتها با توجه به پيشرفت فيزيكي پروژه و استقبال خريداران بطور ميانگين 20% در هر نیمسال  افزايش مي يابد . اين ليست در اختيار شرکت های مشاوره املاك معتبر و دولت تركيه قرار ميگيرد. لذا تا زمانی که با شرکت های معتبر و رسمی همکاری کنید، به هيچ وجه آپارتماني خارج از ليست قيمت فروخته نمي شود مگر با واسطه نا معتبری اقدام به خرید کنید.

2- براي سود بيشتر در امر خريد مسكن در تركيه شما چه نوع خريدي را پيشنهاد ميكند؟

سودآور ترين خريد براي ايرانيان پيش خريد از سازندگان معرفي شده توسط کارشناسان ما است.
كارشناسان ما علاوه بررسي اعتبار مدارك  پروژه ، مالکیتها، استعلام از شهرداری ، اداره ثبت و سایر ارگانهای دخیل در صدور سند و ارزیابی سوابق شرکت سازنده، موقعيت و پتانسيل پروژه ها را براي ارزش افزوده در آينده مطالعه مينمايند (به طور مثال برنامه گسترش شبكه مترو در چند سال آينده يا ساير خدمات شهري كه در آينده توسط شهرداري يا شركتهاي خصوصي انجام خواهد گرفت) و سودآورترين  پروژه ها را به مشتري معرفي ميكنند.

3- آيا امكان دريافت سند قبل از اتمام پروژه وجود دارد؟

بله در بعضی پروژه ها خریدار میتواند قبل از اتمام پروژه ، سند ملک خود را دریافت نموده و از مزاياي قانوني خريد املاك در تركيه نظیر اخذ اقامت، افتتاح حساب بانکی و… بهره مند گردند.

4- آيا وام بانکی به خريدار تعلق ميگيرد؟

خريدار به دو طريق ميتواند از وام خريد استفاده نمايد و پرداخت بخشي از ثمن معامله را به آينده موكول  كند :

  • دريافت وام از شركت سازنده ملك
  • دريافت وام از بانكهاي كشور تركيه

براي خريداران حقيقي با پاسپورت ايراني، متاسفانه امكان اخذ وام از بانكهاي تركيه ممكن نمي باشد ولي  بخشی از سازندگان تسهيلاتی را در پرداخت کل مبلغ خريد در نظر گرفته اند.

خريدار ميتواند با پرداخت درصد مشخصی از کل قيمت خريد که در هر پروژه متفاوت می باشد، باقيمانده را يا بطور ماهيانه پرداخت کند (اين اقساط ميتواند حتي پس از تحويل ملك  ادامه يابد) و يا خریدار ملک خود را برای مدت زمان مشخصی به سازنده ملک اجاره دهد. درآمد حاصله از اين نوع اجاره بعنوان باقيمانده مبلغ خريد محسوب می شود.

5- آيا شرکت شما در مركز شهر استانبول ملك براي فروش دارد؟

بله، ما در جهت پوشش خواسته های مشتریان در تمام مناطق استانبول پروژه های معتبر و با کارنامه قوی برای فروش داریم. ولی  بعلت قديمي بودن و وجود آثار تاريخي زياد در مرکز شهر استانبول، محدوديتهايی از سوي سازمان UNESCO  و شهرداري استانبول براي ساخت و ساز در مركز شهر وجود دارد و لذا پروژه ها در مرکز شهر معمولا بصورت رزیدانس ویا تک بلوک هستند و اكثر سازندگان ترجيح ميدهند تا ساخت و ساز را در منطقه غرب استانبول (yeni Istanbul) انجام دهند تا مساحت بيشتري را براي فضاي سبز محوطه و خدمات رفاهي در مجتمع به خريداران ارائه دهند.

6- در انتخاب منطقه برای خرید ملک در استانبول، آیا شما منطقه خاصی را برای  مشتریان ایرانی توصیه میکند؟

بله، کارشناسان شرکت با مطالعه و تحقیق در محلات و مناطق شهر استانبول، بسته به مراکز تحصیلی، خرید، تفریح، وسایل نقلیه عمومی و همچنین بررسی ارزش افزوده املاک در آینده، پروژه ها و مناطقی در سطح شهر را آماده کرده اند که نسبت به سلیقه و بودجه خریداران، گزینه های مناسب معرفی می شوند.

بخشی از دلایل ارجعیت منطقه غرب استانبول بشرح زیر می باشد :

  • منطقه Yeni Istanbul در 30 سال اخیر و بر اساس اصول و استانداردهای شهرسازی اروپا بنا شده و کلیه فضاهای مورد نیاز برای اسکان شامل فضاهای آموزشی ، تجاری ، درمانی و … پیش بینی گردیده است.
  • با توجه به ارزان بودن زمین و عرصه در ده سال گذشته، بزرگترین مراکز تجاری و تفریحی و دانشگاهی در این منطقه از استانبول احداث شده و یا در حال احداث می باشد (بعنوان مثال بزرگترین شعبه MIGROS یا  CARREFOUR  در این بخش از شهر بوده) و سازندگان پروژه های ساختمانی امکان اختصاص سطح بیشتری از عرصه به فضای سبز و اماکن تفریحی دارند.
  • بعلت شروع همزمان دهها پروژه ساختمانی در این منطقه، قیمت املاک بصورت رقابتی و در خور توان مالی اکثر خریداران ایرانی میباشد .
  • هر سال این منطقه از استانبول شاهد احداث و افتتاح دهها مورد امکانات رفاهی نظیر متروبوس، پارک جنگلی و… میباشد که پیش بینی افزایش شدید قیمت در چند سال آینده را متصور میسازد .
  • سطح فرهنگ بالای ساکنین منطقه ، پائین بودن جرم و جنایت و امنیت بالا، تمیز بودن هوا و آب دریا ، نزدیکی به پروژه در حال ساخت بزرگترین مجتمع تفریحی ساحلی خاورمیانه، نزدیکی به پلاژهای ساحلی استانبول و… همه موجب گردیدند که منطقه Yeni Istanbul را بعنوان بهترین گزینه جهت معرفی
  • به خریداران خارجی انتخاب کنیم.

 

7- فاصله غرب تا مركز شهر چقدر است؟

با افتتاح خط Metrobus در بزرگراه E5  زمان رسيدن به مركز شهر به 30 دقيقه كاهش يافته. ضمنا با انتقال تدريجي مراكز دولتي و افتتاح مداوم مراكز خدماتي، دانشگاهها، بيمارستانها، مراكز خريد و توريستي و هتلها در تمامی مناطق استانبول نيازي به رفتن به مركز شهر وجود ندارد.

8- كيفيت ساخت و مقاومت ساختمانهاي مورد فروش در برابر زلزله چگونه است؟

از نظر مقاومت بناهای استانبول در برابر زلزله کل بناها به دو گروه قبل و بعد از زلزله 1999 تقسیم میشود. پس از این زلزله تمرکز بیشتری روی ضد زلزله بودن بناها انجام شد. کیفیت ساخت پروژه های جدید ترکیه، مطابق آخرین استانداردهای اروپا است.  بخش پیمانکاری و ساخت و ساز ترکیه یکی از فعالترین و پویاترین پیمانکاران جهان است. در سال ۲۰۰۷ بیست و دو شرکت پیمانکاری و ساختمان سازی از ترکیه در فهرست بهترینهای مهندسی عمران جهان جای گرفتند که از این لحاظ  رتبه سوم جهان را  پس از كشور آمريكا و چين داراست.

9- افزايش قيمت سالانه مسكن در تركيه چقدر است ؟

طبق آمار کشور ترکیه بازار مسکن در شهرهای بزرگ نظیر استانبول و آنتالیا رشد بین 10% تا 15% داشته و این رشد برای سالهای آتی نیز پیش بینی میشود البته در املاک توصیه شده توسط ما سود پیش بینی شده بین 20% تا 30% می باشد.

10- آیا امکان خرید خانه دست دوم توسط این شرکت وجود دارد؟

بله علاوه بر خرید از شرکت سازنده، یکی از دپارتمان های شرکت به صورت تخصصی روی املاک دست دوم تمرکز داشته و موارد اکازیون و زیر قیمت را برای مشتریان آماده میکند.

11- از چه زمانی ميتوانم درخواست “اقامت ترکیه” را پيگيری کنم؟

پس از دريافت سند مالکيت (Tapu)، و یا پس از تایید قرارداد خرید ملک توسط دفتر اسناد رسمی (در صورت خرید اقساطی)

12- پروسه بررسی درخواست اقامت ترکیه چه مدت است؟

پس از اتمام مراحل خرید، دپارتمان حقوقی شرکت وارد کار شده و پس از آماده کردن مدارک مورد نیاز، تمام مراحل اداری و امنیتی مربوط به اخذ اقامت ترکیه را انجام میدهد، کارت اقامت بسته به تعداد مراجعه کنندگان طی مدت یک تا سه ماه دریافت می شود.

13- قيمت يا متراژ واحد خريداري شده آيا ممكن است در دريافت ” اقامت ”  تاثير بگذار

نخیر، پس از بنام زدن سند به اسم یکی از اعضای خانواده، کل خانواده اقامت را دریافت می کنند، و برای سرمایه گذاری های بالای یک میلیون دلار، شهروندی تعلق میگیرد.

14- آيا این مجموعه پروسه درخواست “اقامت ترکیه” من را انجام ميدهد؟

بله، اخذ اقامت ترکیه یکی از خدمات پس از فروش ما به خریداران املاک بوده و تمام مراحل را دپارتمان حقوقی شرکت پیگیری میکند.

15- هزینه ی زندگی در ترکیه به چه صورت است؟

در حال حاضر هزینه ی زندگی در ترکیه نسبت به ایران مقرون به صرفه است و شناخت مارکت ها و انتخاب خدماتی که مناسب با بودجه ی شما است خیلی مهم است . در این زمینه راهنمایی های لازم را شرکت ما در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.

16- هزینه های جانبی جهت انتقال سند با اتباع خارجی چه مبلغی می باشد؟

هزینه ترجمه گذرنامه، هزینه دفتر خانه (نوتر )، حدود 4 درصد ارزش ملک بابت ثبت سند به اداره ثبت اسناد پرداخت می شود و هزینه مالیات سالیانه ملک بر حسب ارزش ملک محاسبه می گردد که پرداخت تمامی این هزینه ها در راستای اخذ سند به دولت خواهد بود و هیچ گونه ارتباطی به شرکت مربوطه نخواهد داشت و به عهده خریدار می باشد.

WhatsApp ارتباط در واتس اپ