اخذ شهروندی ترکیه

اعطای امتیاز شهروندی ترکیه به سرمایه گذاران خارجی

بر اساس اصلاح قانون اعطای شهروندی ترکیه که ماه سپتامبر 2018 در روزنامه رسمی کشور منتشر شد، به اتباع خارجی که در ترکیه اقدام به سرمایه‌گذاری مستقیم حداقل با مبلغ 500 هزار دلار و یا به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغ 250 هزار دلار سرمایه گذاری کنند و تا سه سال این اموال را نفروشند؛ پس از انجام تحقیقات لازم توسط وزارتخانه های اقتصاد و محيط زيست کشور، از سوی شورای وزیران امتیاز حق شهروندی خارج از نوبت به آنها داده می‌شود.

بر اساس این قانون سرمایه‌گذارانی که در ترکیه کارخانه ای تاسیس کرده و 50 شهروند ترکیه را استخدام کنند و یا سپرده سرمايه گذاری 500 هزار دلاری به مدت 3 سال در بانک های کشور انجام دهند و یا اوراق قرضه دولتی با مبلغ 500 هزار دلار را خریداری و به مدت سه سال مالکیت آن را تضمین کنند، نیز امتیاز شهروندی کشور خارج از نوبت را به دست خواهند آورد.

بر اساس اصلاحیه این قانون، در مورد تعیین ارزش پولی سرمایه نرخ ارز موثر و رسمی از سوی بانک مرکزی ترکیه اساس گرفته می شود.

شایان ذکر است که هدف از اعطای امتیاز شهروندی، تشویق سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ترکیه می باشد.

از این رو شرکت نوا گروپ هلدینگ با مشاوران حقوقی مجرب و وکلای باتجربه در نظر دارد در زمینه خدمات رسانی به اتباع خارجی، پس از انجام آنالیز دقیق موارد سرمایه گذاری با سود بالا و امور ثبت اسناد و اتمام معامله، کلیه مراحل اعطای شهروندی مشتریان را با نهایت دقت به انجام برساند.

citizenship

WhatsApp ارتباط در واتس اپ