بورسا

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]بورسا

بورسا یا بورسه به ترکی استانبولی (Bursa)  نام یکی از شهرها و مرکز استان بورسا در ترکیه است. این شهر چهارمین شهر بزرگ ترکیه است. نام این شهر از نام یونانی   Προύσσα  پروسا  آمده است. بورسا شهری صنعتی است ولی در عین حال به خاطر شمار زیاد پارک و فضای سبز در این شهر، این شهر را گاه یَشیل بورسا )بورسای سبز( نیز می‌نامند. کوه اولوداغ فضای این شهر را احاطه کرده‌است.
قدمت شهر بورسا به 4000 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. در تاریخ امپراطوری عثمانی شهر بورسا به عنوان اولین پایتخت ثبت شده است . در طول تاریخ این شهر همواره مرکز تجارت ابریشم و ادویه جات بوده و تا به امروز نیز این تجارت ادامه یافته است . این شهر که پایتخت بسیاری از تمدن ها بوده است امروزه پر از آثار تاریخی مختلف از دوره های مختلف می باشد . مساجد تاریخی ، کلیسا های تاریخی ، حمام های ترکی قدیمی و … در گوشه و کنار این شهر قرار گرفته اند . 
از دیگر ویژگیهای شهر بورسا داشتن مراکز خرید  بزرگ و بازارهای متعدد است . سالهای طولانی این شهر محل تجارت بوده و همین امر موجب شده تا بازارهای فراوانی داشته باشد. یکی از جذابیت های عمده در بورسا که توریستهای فراوانی را به خود جذب می کند، ورزش های زمستانی می باشد . آب و هوای بورسا موجب شده است که در اطراف این شهر پیستهای اسکی متعددی قرار داشته باشد که معروف ترین آنها اولوداغ می باشد . این پیست های اسکی و هتل های 5 ستاره که خدمات عالی به مسافرین میدهند موجب شده است تا در ایام زمستان توریست های بسیاری برای استفاده از پیست های اسکی به این شهر سفر کنند . 

شهر بورسا، که یکی از مهمترین مراکز و آخرین توقفگاه در آناتولی Anatolia ، مسیر جاده ابریشم است و به عنوان یکی از شهرهایی شناخته شده است که در آن ابریشم تهیه و توزیع می شود. عنوان های “ابریشم” و “ساخت ابریشم” یکی از مهمترین ارزش هایی است که بورسا حامل آن است. سرسبزی و زیبایی از سوی دیگر عناوینی هستند که قرنها کاروان ها با خود به اینسو و آنسوی جهان برده اند. امروزه، پرورش کرم ابریشم و تولید ابریشم که تبدیل به شغل دوم/ تفریح و سرگرمی شناخته شده یکی از مهمترین تولیدات منطقه بورسا است. تاریخچه پرورش کرم ابریشم که اولین مرحله ابریشم سازی است به گذشته های خیلی دور برمی گردد. خاستگاه پرورش کرم ابریشم کشور چین است و و شروع انتشار آن در مناطق اطراف دریای مرمره با پیله های کرم های ابریشمی بود که بصورت مخفیانه در 552  سال قبل از میلاد به روم باستان Byzantine  صورت گرفت. عثمانی ها پرورش کرم ابریشم را توسعه و ادامه دادند. با انقلاب صنعتی، در کشورهای اروپائی پارچه های دیگر که خیلی ارزان تر از پارچه های ابریشمی بودند به ابعاد گسترده ای جای پارچه های ابریشمی را گرفتند. با وجود تمام تلاش های عصر جمهوری، پرورش کرم ابریشم هرگز نتوانست تولید خودش را به سطح اولیه بازگرداند. بورسا تقریبا از لحاظ حرفه ای و تجاری یکی از مهمترین شهر ها در هر دوره از تاریخ بوده است.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”597,598,600,601,602,603″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”358″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded” onclick=”custom_link” link=”/istanbul”][vc_single_image image=”355″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/izmir”][vc_single_image image=”350″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/ankara”][vc_single_image image=”351″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/antalya”][vc_single_image image=”356″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/kusadasi”][vc_single_image image=”352″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/bodrum”][vc_single_image image=”349″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/alanya”][vc_single_image image=”357″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/trabzon”][vc_single_image image=”353″ img_size=”full” onclick=”custom_link” link=”/bursa”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_separator][vc_column_text el_class=”iletisim”][contact-form-7 id=”364″ title=”Contact form 1″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

WhatsApp ارتباط در واتس اپ